Обов'язково настане момент, коли вам потрібно нагострити ніж, але під рукою не виявиться інструментів для заточування. Однак у таких безвихідних ситуаціях можна використовувати предмети побуту, щоб ваш ніж знову став гострим як бритва.
Можливо, ви вже чули про деякі з них, але не виключено, що ви відкриєте собі хитрощі, про які не знали.
Ось 11 ефективних способів нагострити ніж, не маючи під рукою точильного обладнання.
1 - Використовуйте чашку або блюдце.
В даному випадку чашка або блюдце використовуються як кустарний точильний камінь.
Незважаючи на те, що більша частина поверхні чашки відполірована, дно чашки або блюдця, частина, що торкається столу, зазвичай досить шорстка. Це стосується не всіх чашок, але зазвичай старі чашки мають подібну шорстку поверхню на дні. Так само підійде будь-яке керамічне блюдце або тарілка.
Ця поверхня може бути імпровізованим точильним каменем з великою, середньою або дрібною зернистістю, залежно від того, наскільки вона груба. І ви можете використати її для заточування ножа.
Ось як це зробити:
- Знайдіть стару чашку (блюдце) із шорсткою поверхнею дна. Цей трюк не спрацює, якщо поверхня чашки повністю відполірована. Шорстка поверхня - це те, що точитиме лезо.
- Поставте чашку дном догори на тверду поверхню (підійде стіл). Переконайтеся, що поверхня не надто слизька. Якщо вона слизька, можна підкласти під чашку шматок тканини або дерев'яну дошку. Це просто для того, щоб полегшити процес.
- Візьміть ніж і розташуйте його під кутом 10-15° до шорсткої поверхні чашки.
- Проведіть ножем по всій довжині леза, стежачи за тим, щоб кут між чашкою (блюдцем) та ножем залишався однаковим.
- Підніміть ніж, переверніть його та повторіть для іншої сторони леза.
- Повторюйте, доки не відчуєте, що край гострий, не забуваючи зберігати однаковий кут і обробляти обидві сторони.
Цей метод буде дуже корисний, тому що звичайний керамічний посуд є в кожному будинку, тому не потребує додаткових витрат. Дивно, як прості, побутові предмети можуть виконувати так багато завдань!
Цей спосіб також застосовується з будь-якими керамічними предметами (тарілка, блюдце, миска, глечик, старі керамічні запобіжники або ізолятори). Просто оберіть те, що є під рукою!
2 - Використовуйте пилку для нігтів.
Цей спосіб також досить поширений, хоча й меншою мірою, ніж спосіб з чашкою. У цьому випадку ви використовуєте стару добру пилочку для нігтів як точильний камінь.
Поверхня пилочки для нігтів досить груба, і досить точно повторює текстуру справжніх точильних каменів, які використовуються для правильного заточування.
Цей трюк стане порятунком, якщо у вас немає нічого іншого. Він також може стати легкою, невеликою імпровізованою точилкою, якщо ви вирушаєте, наприклад, у тривалий похід на природу.
Ось кроки, які потрібно зробити:
- Покладіть пилочку на тверду поверхню шорсткою стороною догори (будь-яка тверда поверхня, наприклад, стіл або великий камінь, буде гарною опорою). Причина цього кроку полягає в тому, що ви не повинні класти пилочку на коліно і точити на ньому. У стегнах є кілька важливих артерій, які ви навряд чи захочете зашкодити! Крім того, витримати правильний кут "на колінці" навряд чи вдасться.
- Візьміть ніж і покладіть його під кутом 10-15° до поверхні пилки, лезо спрямоване від себе.
- Робіть рухи від себе, "вдавлюючи" пилку, а іншою рукою притримуйте пилку.
- Рухайте так, щоб охопити всю довжину леза, зберігаючи однаковий кут заточування.
- Підніміть ніж, переверніть його та вертайте назад до себе, використовуючи ту ж техніку для заточування іншої сторони леза.
- Повторюйте, доки не відчуєте, що ваш ніж досить гострий, не забуваючи обробляти обидві сторони однаково.
3 - Використовуйте інший ніж.
Цей спосіб буде корисний, якщо у вас є два трохи тупі ножа. Просто використовуйте один із них для заточування іншого! У цьому прийомі ви використовуєте інший ніж як точильний брусок, щоб зробити свій ніж гострим.
Але зачекайте!
Ви, напевно, чули від знайомих або навіть від експертів з виготовлення ножів, що не слід використовувати інший ніж для заточування свого. Все це тому, що люди роблять це неправильно.
Більшість людей використовують лезо іншого ножа для заточування леза свого ножа. Звичайно, це неправильно і може пошкодити леза обох ножів!
Правильний спосіб – використовувати обух іншого ножа для заточування леза першого. Пошкодити обух ножа набагато складніше, ніж його лезо, і навіть якщо ви це зробите нічого страшного не станеться!
Отже, ось ПРАВИЛЬНИЙ спосіб зробити це. Насправді, існує кілька способів виконання цього прийому.
СПОСІБ 1
- Тримайте ніж, який ви хочете заточити, у лівій руці, а ніж, який ви використовуватимете для заточування першого ножа, у правій руці.
- Поверніть ножі так, щоб обидва леза були спрямовані праворуч.
- Візьміть другий ніж (у правій руці) та розташуйте його під кутом 10°-15° до леза першого ножа (у лівій руці).
- Проведіть по лезу першого ножа, спрямовуючи рух від себе та зберігаючи однаковий кут заточення протягом усього руху.
- Переверніть ніж і повторіть рух для іншого боку леза першого ножа.
- Повторіть, не забуваючи однаково обробляти кожну сторону леза та зберігаючи однаковий кут заточування протягом усього процесу.
СПОСІБ 2
- Тримайте ніж, який ви хочете заточити, у правій руці, а ніж, який ви використовуватимете для заточування першого ножа, у лівій руці.
- Поверніть ніж у лівій руці так, щоб лезо було звернене донизу.
- Візьміть ніж, який ви гострите (в праву руку), і помістіть його під кутом 10 ° -15 ° до задньої частини леза іншого ножа, лезом від себе.
- Проведіть уздовж обуха ножа, що точиться, від себе, одним плавним рухом, щоб штрих покрив всю довжину леза, і зберігаючи однаковий кут заточування протягом усього руху.
- Переверніть ніж та повторіть аналогічний рух для іншої сторони леза, цього разу повертаючи ніж назад до себе.
- Повторіть, не забуваючи однаково обробляти кожну сторону леза.
4 - Використовуйте плаский камінь.
Так, ви можете просто використовувати звичайний камінь замість точильного, і хоча справжній точильний камінь дасть найкращий результат, використання плаского каменю може бути дуже хорошим варіантом, якщо у вас немає точильного каменю під рукою.
Цей метод дуже практичний, оскільки вам не потрібно брати з собою в похід нічого зайвого.
Головне в цій справі – знайти хороший, відносно гладкий, паский камінь, який підійде для цієї роботи. Якщо камінь змочити водою (звичайний прийом при використанні точильного каменю) результат буде кращим.
Отже, ось кроки, які потрібно зробити:
- Знайдіть гладкий відносно плаский камінь і вимийте його водою. Якщо він не брудний, все одно промийте його водою, щоб він був вологим, як при роботі з точильним каменем.
- Помістіть ніж лезом під кутом 10 ° до поверхні каменю, вістрям від себе.
- Одним плавним рухом проведіть ножем по каменю від себе, рухаючись так, щоб покрити всю довжину леза. Переверніть ніж і проведіть їм назад до себе, цього разу заточуючи інший бік леза.
- Повторюйте, доки лезо не стане гострим, стежачи за тим, щоб обидві сторони були заточені однаково.
5 - Використовуйте вікно автомобіля.
Хоч би яким дивним і незвичайним це здавалося, використання автомобільного скла може бути дуже ефективним методом заточування, якщо у вас немає під рукою точильного обладнання.
У цьому методі ви використовуватимете край автомобільного скла як точильний стрижень. Суть у тому, що край автомобільного скла, на відміну від решти вікна, не відполірований, а трохи шорсткий. При контакті з лезом воно діятиме як точило.
У рюкзаку може бути досить важко носити з собою автомобіль, тому це не зовсім похідний лайфхак. Швидше ви воліли б носити з собою все точильні камені, які зможете знайти!
Однак цей трюк може виявитися дуже корисним, якщо ви вирушаєте в подорож на авто безлюдними місцями. Достатньо відкрити вікно наполовину, і воно стане чудовим інструментом для заточування лез!
Отже, які кроки потрібно зробити?
- Відкрийте вікно автомобіля наполовину і перевірте, чи є край трохи шорстким.
- Помістіть ніж лезом від себе під кутом 10° до краю.
- Одним плавним рухом проведіть ножем від себе, "всередину" вікна. Край вікна тут діє як точильний брусок, хоча ви переміщаєте ніж над точильним обладнанням, а не точильне обладнання над ножем.
- Переміщуйте рухи так, щоб покрити всю довжину леза.
- Переверніть ніж і повторіть, щоб заточити інший бік леза, цього разу ведучи ніж назад до себе.
- Повторюйте, зберігаючи однаковий кут заточування протягом усього процесу, і переконайтеся, що ви однаково обробляєте обидві сторони леза, поки край не стане гострим.
6 - Використовуйте шифер
Шифер – це, мабуть, одна з найближчих до точильного каменю речей, які можна знайти у цьому списку господарського інвентарю.
Суть цього методу полягає в тому, щоб використовувати шифер як справжній точильний камінь, застосовуючи ті самі рухи та прийоми.
Якщо у вас немає під рукою точильного каменю, можливо, вам буде простіше знайти шифер. Шифер досить грубий, щоб заточування було ефективним. Намагайтеся знайти плоский шифер (не зі спеціальними прикрасами), чистий і трохи шорсткий.
Отже, як точити ніж за допомогою шиферу?
Ось кроки, які необхідно зробити в цьому процесі:
- Змочіть знайдену вами шиферну плитку водою.
- Покладіть ніж на шифер під кутом 10-15° до поверхні шиферу, лезом від себе.
- Плавним рухом проведіть вістрям ножа від себе, вздовж шиферу, зберігаючи однаковий кут заточування протягом усього руху.
- Виконуйте рух так, щоб покрити всю довжину леза.
- Підніміть ніж, переверніть його так, щоб лезо було звернене до вас, і повторіть той самий рух, щоб заточити інший бік леза.
- Повторюйте, поки край не стане гострим, не забуваючи обробляти кожну сторону леза однаково і зберігаючи один і той же кут заточування.
7 - Використовуйте розбиту скляну пляшку
Так, стоп. Ви, мабуть, думаєте: "Ого, це небезпечно!" Не треба розбивати скляну пляшку заради цього. Справа в тому, що край розбитої скляної пляшки не відполіровано. Неполіроване скло – гарний вибір, якщо ви хочете заточити свій ніж.
Існує кілька способів акуратно розрізати скляну пляшку. Ви можете використовувати склоріз, що є найпоширенішим способом.
Простіший спосіб - вмочити нитку в ацетон, огорнути її навколо тієї частини пляшки, яку ви хочете розрізати (5-7 разів навколо), підпалити на 30 секунд, а потім занурити всю пляшку в ємність із холодною водою.
Техніка заточування тут та сама, що і для автомобільного скла, оскільки в обох випадках використовується шорстке скло.
Ось як це зробити:
- Розріжте або знайдіть акуратно обрізану скляну пляшку, щоб край не був відполірований.
- Візьміть ніж і поставте його під кутом 10-15° до краю скляної пляшки.
- Плавними рухами проведіть по краю, зберігаючи той самий кут заточення і рухаючись так, щоб покрити всю довжину леза.
- Підніміть ніж, переверніть його та повторіть для іншої сторони леза.
- Повторюйте, доки лезо не стане гострим, не забуваючи обробляти кожну сторону леза однаково.
- Якщо вам не хочеться різати скляну пляшку, можна скористатися краєм порожньої банки з-під консервації.
8 - Використовуйте наждачний папір
У цьому методі ви використовуєте шорсткість наждачного паперу для заточування ножа. Наждачний папір має таку ж шорсткість, як і точильне каміння, і є хорошим короткостроковим рішенням, якщо у вас немає під рукою точильного обладнання.
Якщо ви скористаєтеся цим методом, краще прикріпити наждачний папір на дерев'яний брусок з пласкою поверхнею. Це може стати хорошим імпровізованим точильним каменем.
Ось кроки, які потрібно виконати:
- Зігніть шматок наждакового паперу або закріпіть на дерев'яному бруску, щоб вийшла прямокутна поверхня з деякою височиною над опорною поверхнею.
- Покладіть наждачний папір або брусок із наждачним папером на тверду поверхню (будь-яка тверда поверхня, наприклад, стіл або великий камінь, буде хорошою опорою). Причиною цього кроку є те, що ви не повинні класти його на коліно і точити на ньому. У вас у стегнах є кілька важливих артерій, які ви не захочете зашкодити!
- Візьміть ніж і покладіть його під кутом 10 ° до поверхні наждачного паперу, лезо спрямоване від себе.
- Робіть рухи до себе, натискаючи на наждачний папір, а іншою рукою притримуйте складений наждачний папір або брусок.
- Рухайте так, щоб покрити всю довжину леза, залежно від кількості наждачного паперу, зберігаючи однаковий кут заточування.
- Підніміть ніж, переверніть його та підведіть у зворотному напрямку, використовуючи ту ж техніку для заточування іншої сторони леза.
- Повторюйте, доки не відчуєте, що ваш ніж досить гострий, не забуваючи обробляти обидві сторони однаково.
9 - Використовуйте цеглу
Як і шифер, цегла - це теж один із тих повсякденних предметів, які дуже близькі до точильного каменю.
У цьому методі ви використовуєте цеглу так само, як звичайний точильний камінь - це означає, що ви використовуєте ті ж рухи та прийоми, що і при використанні справжнього точильного обладнання для заточування ножа.
Якщо у вас немає точильного каменю, знайти цеглу досить легко. Головне - знайти не дуже грубу цеглу, тому що занадто груба і тверда цегла може пошкодити лезо. Намагайтеся знайти цеглу з дрібною зернистістю для оптимального домашнього заточування ножа.
Ось кроки, які потрібно виконати:
- Змочіть знайдену цеглу водою.
- Покладіть ніж на цеглу під кутом 10 ° -15 ° до його поверхні, лезом від себе.
- Плавним рухом проведіть вістрям ножа від себе вздовж цегли, зберігаючи однаковий кут заточування протягом усього руху.
- Проведіть рух так, щоб покрити всю довжину леза.
- Підніміть ніж, переверніть його так, щоб лезо було звернене до вас, і повторіть той самий рух, щоб заточити інший бік леза.
- Повторюйте, поки край не стане гострим, не забуваючи обробляти кожну сторону леза однаково і зберігаючи один і той же кут заточування.
10 - Використовуйте лопату
Цей трюк схожий на №3, де ви використовуєте ніж для заточування ножа. Якщо у вас є лопата, але немає точильного обладнання, ви можете використовувати лопату як короткочасне рішення для заточування.
Тут ви, по суті, використовуєте верхній край полотна лопати (упор для ніг – зазвичай потовщений) як точильний стрижень для заточування леза вашого ножа.
Це спрацює тільки в тому випадку, якщо матеріал полотна вашої лопати виконаний із сталі. Алюмінієві, титанові і пластикові лопати не підійдуть.
Кроки, які потрібно виконати:
- Тримайте лопату вертикально, лезом донизу, лівою рукою.
- Візьміть ніж, який ви хочете заточити, праворуч і покладіть його на підставку для ніг, потовщеною частиною верхнього краю леза, під кутом 10°-15°, лезом від себе.
- Зробіть рух уздовж верхнього краю леза лопати, одним плавним рухом від себе, переміщуючи інструмент по всій довжині леза і зберігаючи однаковий кут заточування протягом усього руху.
- Переверніть ніж та повторіть аналогічний рух для іншої сторони леза, цього разу повертаючи ніж назад до себе.
- Повторіть, не забуваючи однаково обробляти кожну сторону леза.
11 - Використовуйте шкіряний ремінь
Так, цей пункт трохи відрізняється від решти. Ремені слід використовувати, навіть якщо ви хочете заточити ніж правильно, з точильним каменем та всім іншим.
Ремінь потрібен на етапі шліфування в процесі заточування, щоб видалити задирки, що утворилися на лезі ножа в результаті заточування.
Однак, якщо ваш ніж наточений, і ви хочете зберегти його гостроту, але у вас немає нічого, крім шкіряного ременя, ми радимо в
Написати коментар