У світі багато компаній, які виробляють ножі. Продукцію багатьох з них так одразу і не згадаєш, але є компанії, які запам’ятовуються. Дехто використанням топ-матеріалів, дехто - запровадженням інновацій або співробітництвом з відомими дизайнерами. А дехто знаменитий завдяки якості продукції, перевіреній тисячами виживальників, мисливців та туристів по всьому світу. Мова йде про компанію ESEE.
В першу чергу більшість, певно, згадає знамениту Ізулу. Або інший фіксований ніж. А багато хто одразу згадає і їх складані ножі, а саме перший ніж в їх історії - ESEE Zancudo (з іспанської - комар, москіт) та його більшого брата - ESEE Avispa (з іспанської - оса).
ESEE Zancudo & ESEE Avispa
Дизайн ножів були замовлені магазином Blue Ridge Knives. Дизайнерами обох ножів виступили Jeff Randall та Mike Perrin, які є авторами загальновідомого «пацюка» Ontario RAT 1 та RAT 2. Власне, це помітно по ESEE Avispa. І якщо на "пацюках" прибрали лого Рендала та його школи виживання, то на ESEE вони присутні
Логотип ESEE Randal's Adventure & Training. School of Survival
На кожному ножі присутня своя назва та прикольний стилізоване зображення оси та москіта, це щоб ви не помилилтсь якій ножик тримаєте в руці (жартую), насправді, така ідея відразу підкреслює індивідуальність і відразу викликає тепле ставлення до предмета (на відміну від просто номера, як наприклад 551 чи 710 у Benchmade).
Логотипи Zancudo та Avispa
Найбільша відмінність від RAT - це товщина руків’я, завдяки більш тонкому руків’ю ESEE Zancudo та ESEE Avispa просто зручніше носити, тонкий профіль руків'я не відтягує кишеню, особливо це помітно на більшій моделі Avispa. Загальне ж у "Онтаріо" та "ЕСЕЕ" - це відкритість конструкції, що дозволяє дуже легко чистити та мити ніж.
Тонкий профіль та відкритість конструкції ESEE Avispa та Zancudo
А взагалі, навіщо порівнювати. Jeff Randall та Mike Perrin зробили те, що їх просили користувачі (не так часто дизайнери прислухаються до них, але не в цьому випадку). Є скарги на лайнерлок? Тримайте фрейм-лок!
ESEE Zancudo & ESEE Avispa – фрейм лок
Не подобається класична форма клинка «Пацюка» для міських джунглів. Будь ласка. Дроппоінт.
ESEE Zancudo & ESEE Avispa – леза
Всім відомо, що сатин – не найкращий варіант для ножів, якими постійно користуються, через неестетичний вигляд подряпин. Тому дуже гарний стоунвош. Довелося, чистити від фарби кліпсу? Тут вона вже без фарби. І не полірована, а зі стоунвошем. До речі, кліпса позиціонується на всі чотири сторони у Avispa та на 2 сторони у Zancudo. Трохи шкода, що на Zancudo вирішили не свердлити зайвих дірок і через це "москіт" буде не дуже зручним для шульги.
ESEE Zancudo & ESEE Avispa – кліпса
Хоча, якщо треба з фарбою, то такі теж існують (із чорним лезом, чорною пластиною руків'я та чорною фурнітурою - дуже тактичний вигляд).
Загалом, про те, що над ножем працювали, каже той факт, що, маючи різну товщину накладок, ножі мають і різну висоту шпеника для відкриття, яка відповідає загальній товщині руків’я.
Шпеники Avispa та Zancudo
Всередині ніяких підшипників. Прості шайби для макимальної простоти обслуговування. Що цікаво, на меншому Zancudo стоїть одна більша шайба із латуні та маленька із міді, в той час як на Avispa - дві однакові шайби із латуні. До речі, розібрати кожен ніж займе хвилин 5 максимум: чотири гвинта у Zancudo та п'ять у Avispa (один з яких осьовий). "Оса" має скелетонізовану пластину лайнеру, а "Москит" - суцільну, бо ще більше зменшення ваги й без того невеличкого ножика приведе до погіршення впевненності при роботі, а ми ж пам'ятаємо, що обидва ножа - це робочі конячкі та зовсім не "костюмний" варіант.
ESEE Zancudo всередині
ESEE Avispa в розібраному вигляді
Сталі використовуються прості. AUS-8, SK-5 або D2. Нічого незвичного, але і ніяких неприємних сюрпризів. Ножі робляться у Тайвані на тому ж заводі, що і «Пацюки».
Щодо «дивної», а точніше незвичної форми руків’я ESEE Zancudo.
ESEE Zancudo в руці
Вона для багатьох незрозуміла, на відміну від руків’я ESEE Avispa, яке дуже схоже на «пацюче».
ESEE Avispa в руці
Але його треба просто потримати. Клинообразне (ніби веретено) руків'я Занкудо чудово тримається в долоні. Особисто мені воно дуже зручне, і носив я цей ніж як EDC близько 3-ох років. Гарний розмір для міського ножа плюс кліпса, яка дозволяла чіпляти ніж на кишеню, в яку ще можна було покласти багато інших речей.
ESEE Zancudo та Avispa на кишені
До того ж, міцний детент гарно утримує ніж від випадкового відкривання, проте дозволяє без залипання відкрити ніж. Дивіться відео в кінці огляду, як хвацько вилітає лезо ножа що Zancudo, що Avispa. До речі, на багатьох фреймлоках, особливо маленького розміру, відкрити ніж за шпенек - це спражній біль та тортури (мав справу із Small Sebenza, Microtech Bravo Mini та іншими), тут - реально легке та безпроблемне відкриття.
ESEE Zancudo кулька детенту
Що ще додати?.. Я був власником і користувачем і ESEE Zancudo і ESEE Avispa, мій батько довгий час користувався ESEE Avispa. Жодних претензій до ножів ані у мене, ані у нього нема. Гарні міцні щоденні ножики від людей, які знають, що потрібно для робочих ножів. І на додачу ще еротичне фото ножів ESEE та обіцяне коротеньке відео в самому кінці.
Написати коментар