У сухий день або за наявності великої кількості сухого паперу чи кресала будь-яка людина може розвести багаття. Якщо погода зіпсується і почнеться безперервний дощ, то можна отримати дим. Але це не гарантія того, що вийде вогонь. Ось як можна розпалити багаття, якщо ліс мокрий від дощу.
Що необхідно для розпалювання багаття
Цей спосіб не швидкий, але він працює з будь-яким видом деревини - навіть із сирою. Вам знадобляться:
- Гострий ніж. Щоб розколоти дрібний хмиз, встановіть заточену кромку ножа на кінець вертикального шматка дерева, а потім проткніть корінець товстою палицею. Використовуйте складаний ніж із надійним замком, щоб лезо не закривалося на руці під час удару по корінцю.
- Складна пила.
- Невелика сокирка, яку можна використовувати як клин для розколювання, але в жодному разі не як рубило.
Який ніж варто використовувати
Ми вважаємо, що найкращим варіантом буде Spyderco Military C36GPE. Руків'я з товстого G10 з насічками для впевненого нековзного хвата, лезо з преміум-сталі CPM S30V, чудова ергономіка, бритвена гострота заточування, чудова геометрія клинка і надійний механізм фіксації леза, а також міць, розміри, зручність і витонченість з'єдналися в Spyderco Military. Ймовірно з цієї причини, навколо цього ножа ходять безліч легенд і суперечок. Цей ніж стане в пригоді вам, в яких би обставинах ви не опинилися, і точно стане вірним помічником, якщо ви опинитеся десь на природі.
Процес підготовки до розпалювання багаття
- Спочатку зберіть деревину. Знайдіть мертве, повалене дерево далеко від наметів, стежок і водних шляхів. Відпиляйте гілку завтовшки в руку. Доторкніться спиляним кінцем сучка до щоки (центр має бути сухим). Не турбуйтеся, якщо біля кори є кільце вологої деревини - ви позбудетеся його під час розщеплення шматка. Відмовтеся від деревини, якщо від неї виходить запах вогкості або гару. Деревина вважається хорошою, якщо вона пройшла перевірку на щоках і на запах.
- Розпиляйте гілку на довгі відрізки і розділіть кожен із них на хмиз. Сокиру слід використовувати як клин для розколювання, щоб унеможливити нещасний випадок.
- Розколювати дрова легше (і безпечніше) удвох. Тримайте сокиру обома руками і попросіть друга постукати по ній.
- Міцно тримайте сокиру обома руками і попросіть друга зі шматком колоди пробити головку сокири.
- Таким самим чином (з легшим поліном) розколіть ножем дрібний хмиз. Потім за допомогою ножа підготуйте хмиз. Наріжте жменю тонких стружок із сухих трісок.
- Тепер, коли ви дісталися до сухої частини трісок, відріжте кілька тонких стружок, які можна використовувати як розпалювання.
- Зберіть хмиз (жменю сухої стружки товщиною не більше сірника), хмиз (сухі тріски товщиною від однієї восьмої до однієї чверті дюйма) і паливо (чверть тріски). Очистіть хмиз від кори і вологої деревини, розділіть дрова на купи - хмиз, хмиз і паливо.
- Якщо йде дощ, працюйте під брезентом, щоб усі матеріали залишалися сухими.
Приладдя для розпалювання багаття
- Візьміть із собою свічку та хімічні засоби для розпалювання.
- Ватні кульки, змочені вазеліном, сплющений пакет з-під молока з парафіном, газетні аркуші розміром із сигару, опущені в розплавлений парафін, - усе це добре підходить для розпалювання. Не використовуйте пухкі газетні листи - у сирі дні вони вбирають вологу.
- Зробіть "нагнітач вогню" у вигляді сильфона для підтримки полум'я, що розвивається, приєднавши 15 сантиметровий відрізок алюмінієвої або мідної трубки до відрізка гумового шланга.
- Зібравши всі необхідні матеріали, розведіть багаття з нуля, виконавши наступні чотири кроки.
Процес розпалювання багаття
- Встановіть на землі дві палиці товщиною 2 сантиметри на відстані близько 15 сантиметрів одна від одної. Встановіть чотири опорні палички товщиною з олівець по всій довжині основи. Розташуйте опорні палички на відстані приблизно в півдюйма одна від одної.
- Поверх опорних паличок покладіть шар стружки товщиною в 2 сантиметри. Між кожною стружкою залишайте вільний простір, щоб забезпечити приплив повітря. Встановіть дві палиці завтовшки в півдюйма в якості "містка" на кожному кінці опорної конструкції для підтримки більш важкого хмизу, який буде додано надалі.
- Покладіть тонкий розщеплений хмиз на опорні палиці. Тріски мають розташовуватися паралельно одна одній з великою відстанню між ними. Вони не повинні здавлювати хмиз, що лежить під ними.
- Піднесіть сірник безпосередньо під хмиз (стружку). Коли з'явиться перше полум'я, вручну подайте стружку (не хмиз) у полум'я. Не додавайте хмиз доти, доки не отримаєте надійне полум'я. Піднята основа багаття створить потужну тягу, яка забезпечить яскраве, бездимне полум'я.
Розпалювання багаття - процес не з легких, але якщо ви скористаєтеся якісними інструментами і дотримуватиметеся наших правил, у вас все вийде
Написати коментар