Хороший мультитул - безцінний предмет повсякденного носіння. Вони універсальні та зручні в перенесенні - це все одно що мати в кишені свій власний маленький ящик з інструментами. Однак не всі мультитули створені однаковими, і вибір підходящого може зайняти деякий час і вимагати ретельного обмірковування. Далі ми розповімо про все, що потрібно знати про вибір ідеального мультиінструмента, що відповідає вашим потребам. Від різних типів мультитулів і матеріалів, з яких вони виготовлені, до десятків інструментів, якими вони комплектуються, - наші експерти розкажуть про все це, щоб допомогти вам вибрати відповідний інструмент.
Типи мультитулів
Одна з найбільших відмінностей між різними типами мультиінструментів - це їхній розмір, який впливає на те, наскільки зручно їх носити з собою. Вибір типу мультиінструмента - від невеликих, розміром з брелок, до важких, повнорозмірних - багато в чому залежить від того, яку вагу ви готові носити з собою протягом дня.
Мультитули-брелоки
Як випливає з назви, мультиінструмент-брелок досить малий, щоб поміститися на зв'язці ключів і не займати багато місця. Ці типи мультиінструментів зазвичай найменші, а отже, вони легкі і їх легко взяти з собою куди завгодно.
Компактність мультиінструментів-брелоків досягається завдяки зменшенню кількості інструментів, які можуть у них поміститися. Якщо до повнорозмірного мультиінструменту може додаватися десяток і більше інструментів, то в брелок-мультиінструмент зазвичай поміщається тільки найнеобхідніше. Та й самі інструменти в середньому менші за розміром, тому вони можуть не впоратися зі складнішими завданнями. Проте, вони можуть бути дуже корисними в разі крайньої необхідності.
Кишенькові мультитули
Їхня назва не потребує пояснень: кишенькові мультитули зручно розміщуються в кишені, що полегшує їх перенесення і доступ до них. Ці мультитули являють собою щось середнє між брелоком і повнорозмірним інструментом - вони перебувають десь посередині і, як наслідок, їх досить легко носити з собою.
Водночас у них можна розмістити більше інструментів, ніж у брелоку-мультитулі. Збільшений розмір може дозволити розмістити додаткові інструменти, наприклад набір викруток або ножиці. Проте, самі інструменти можуть бути відносно невеликими, особливо порівняно з повнорозмірним мультиінструментом.
Повнорозмірні мультитули
Повнорозмірні мультиінструменти вирізняються великими розмірами. Це означає, що в них може поміститися стільки інструментів, скільки потрібно. Як і більшість мультиінструментів, вони зазвичай побудовані на основі плоскогубців. Крім того, в них може бути набір викруток, ніж, ножиці, відкривачка, пила, шило, лінійка, напилок і багато іншого.
З іншого боку, повнорозмірні мультитули досить громіздкі. Якщо ви не збираєтеся діставати мультиінструмент по кілька разів на день для виконання різних завдань, то такі інструменти можуть виявитися важкуватими для тривалого носіння з собою. Проте, якщо ви можете змиритися з вагою, універсальність повнорозмірного мультиінструменту важко перевершити.
Спеціалізовані мультиінструменти
Ми розглянули малі, середні та великі інструменти, але крім цих типів мультитулів існує ще одна категорія: спеціалізовані мультиінструменти. Вони призначені для вирішення конкретних завдань, як-от налаштування лука, розбирання та чищення зброї, лагодження велосипеда тощо.
Оскільки спеціалізовані мультитули призначені для виконання таких специфічних завдань, то і самі інструменти, що входять до їхнього складу, вельми різноманітні. Мультитули для ремонту і регулювання велосипедів можуть комплектуватися будь-якою кількістю хрестових, шестигранних, плоских і викруткових насадок Torx. Мультиінструменти, призначені для роботи зі зброєю, можуть містити в собі все: від інструменту для встановлення оптичного прицілу до пробійника для штифтів або ключа для затискної трубки. Якщо вам потрібен спеціалізований мультиінструмент, переконайтеся, що інструменти, які входять до його комплекту, відповідають тим потребам, які ви хотіли б задовольнити з його допомогою.
Загальні інструменти для мультитулів
Розмір і тип обраного вами мультитула дуже важливі, але головні зірки шоу - це самі інструменти. Тут ми розглянемо найпоширеніші інструменти, але слід пам'ятати, що цей список далеко не повний: існує величезна кількість інструментів, які можуть входити до складу мультиінструмента. Найкраща порада, яку ми можемо дати, - це провести безліч досліджень перед покупкою, щоб переконатися, що інструменти, які входять до комплекту мультиінструмента, стануть у пригоді для тих видів робіт, для яких ви збираєтеся їх використовувати.
Плоскогубці
У більшості мультитулів є пара плоскогубців, а в розкладеному вигляді на їхніх рукоятках розміщуються всі інші інструменти. Плоскогубці для мультиінструментів часто являють собою комбінацію голчастих і звичайних плоскогубців, що дає змогу використовувати їх для вирішення найрізноманітніших завдань.
Кусачки
Кусачки - просте, але дуже практичне доповнення до будь-якого хорошого мультиінструменту. Вони зазвичай вбудовані в основу плоскогубців і можуть використовуватися для перерізання будь-яких проводів - від металевих дротів до стяжок. З іншого боку, якщо вони затупляться, їхнє розташування може ускладнити заточування.
Ніж
Гарне лезо допомагає в роботі, і більшість мультиінструментів поставляються з ним. Ніж для мультитула може мати звичайну або зазубрену кромку (або їх комбінацію). Вибір ножа залежить від багатьох чинників, тому подбайте про те, щоб у комплекті з мультиінструментом був саме той ніж, який стане вам у пригоді.
Відкривачка для пляшок
Усім подобаються люди, у яких завжди під рукою відкривачка для пляшок. На щастя, багато мультиінструментів поставляються з таким інструментом. Цей порівняно невеликий інструмент легко поміщається в руків'я мультиінструмента, а за необхідності його можна використовувати як інструмент для відкупорювання.
Штопор
Можливо, вам більше до душі пляшка вина? Який би спосіб вживання вина ви не обрали, мультиінструменти допоможуть вам у цьому. Якщо штопор мультиінструмента розташований на зовнішній стороні рукоятки, ви можете використовувати сам інструмент як важіль, щоб легко витягнути пробку.
Відкривачка для консервів
Їжа, напої і все, що між ними, - все це можна знайти в мультиінструментах. Як і відкривачка для пляшок, консервний ніж - просте, але дуже ефективне доповнення до будь-якого мультиінструменту. Чи то банка з фарбою, чи то банка з квасолею, ви без зусиль відкриєте її.
Топ-3 бюджетних мультитула
Skif Plus Trinket
Торгова марка SKIF нещодавно з'явилася на ножовому ринку, але її продукція вже встигла зарекомендувати себе як оптимальний вибір за співвідношенням ціна/якість. Перевірені часом матеріали і дизайн, демократична ціна і широкий асортимент - ось лише деякі плюси, завдяки яким компанія стала відома як в Україні, так і далеко за її межами. Skif Plus Trinket Black - компактний мультитул, який можна носити замість брелока. Лайнери та інструменти мультитула виготовлені з нержавіючої сталі, накладки виготовлені з полімеру. Всього в мультитулі налічується 6 інструментів.
Skif Plus Bear
Мультитул Skif Plus Bear поєднує стильний зовнішній вигляд, компактні розміри та широкий функціонал. Виконано мультитул з товстої пластини нержавіючої сталі, тому має хороший запас міцності. Всього в мультитулі налічується 14 інструментів.
Skif Plus Fluent
Skif Plus Fluent Red - кишеньковий мультитул, що має малу вагу і набір повнорозмірних інструментів. Лайнери моделі, як і самі інструменти, виготовлені з неіржавкої сталі, для накладок використовується легкий і міцний алюміній. Загалом мультитул має 15 інструментів.
Чи потрібен ніж у мультитулі?
Відповідь на це запитання може здатися очевидною: звісно, чому б не взяти ніж? Однак усе набагато складніше. По-перше, якщо ви коли-небудь користувалися мультитулом разом із ножем, то знаєте, що це незручно. Корпус мультиінструмента не підходить для рукоятки ножа. Різати предмети стає незручно, а тримати основну частину мультитула осторонь може бути складно.
У багатьох випадках краще просто вибрати хороший тактичний ніж для всіх своїх ріжучих завдань. Відмова від ножа в мультитулі звільняє місце для іншого інструменту. Однак найчастіше це не ваш вибір: виробники часто включають ніж у комплект мультиінструменту, і його буває важко (якщо взагалі можливо) зняти, не кажучи вже про заміну на щось інше. Проте, подумайте, чи потрібен вам ніж у мультиінструменті. Якщо ні, то краще вибрати модель, в якій він не передбачений, а замість нього носити спеціальний кишеньковий ніж.
Написати коментар